Plán tréninků
Plán tréninků
Aktuality Historie Družstva Soupeři Areál Tabulky Sponzoři Fotogalerie Videogalerie Turnaje Členové Kontakty Ostatní akce Kniha hostů Diskuse Hokej Administrace
RSS kanál

TOPlist

Malé Hoštice

ČMFS
Dorost

Reakce na diskusi „fff“
Přidáno dne 27. 12. 2011Vzkaz trenérovi
Původně jsem nechtěl na tenhle podmět nijak reagovat, ale tady udělám výjimku, protože dotyčný, který se skrývá za jméno fff, četl 1/3 hodnocení v obecním zpravodaji a nemá tušení o čem píše. Ano má pravdu v tom, že fotbal je kolektivní sport, ale to je vše.
Všechna družstva mládežnických kategoriích, tak i dorosteneckých a dospělých usilují o rozvoj herní výkonnosti a hrají utkání na vítězství. Ale základní rozdíl spočívá v cílech a úkolech jednotlivých kategorií.
Hlavním cílem kategorie dorostenců a dospělých je úspěch v soutěži, získávání bodů a dosahování co nejlepšího umístění v tabulce. Tady už není prostor pro to, aby se jednotlivci skrývali za kolektiv, protože každý hráč už musí dosahovat určitých kvalit. Tyto faktory by měly v tréninku mládeže stát v pozadí.
Hlavním cílem mládeže je prostřednictvím oblíbené sportovní činnosti mobilizovat přirozené schopnosti mladého hráče k co nejdokonalejšímu osvojení všech složek herní způsobilosti. Proto je úkolem mládeže hráče sportovní hře učit a naučit.
Úlohou mládežnického a zvláště pak žákovského trenéra není, na rozdíl od trenéra dorostenců a dospělých, najít nejlepší sestavu a nechat jí hrát co nejvíce utkání, ale pečovat o co nejkvalitnější růst individuálního herního výkonu, zejména talentovaných hráčů.
Jedním z konkrétních příkladů může být i požadavek střídat po určité době hráče ve více herních postech, aby dosáhli individuálního maximálního stupně univerzálnosti. Naproti tomu preference týmového herního výkonu u dorostenců a dospělých přináší stabilizaci herních postů.
Proto vyzdvihujeme jednotlivce, kteří slouží jako motivační činitel rozvoje nejen týmové, ale právě individuálního herního výkonu hráče.


Trenér dorostu Grygarčík R.

[ www.fotbalmh.cz ]
mini-mh.webnode.cz Mini žáci Starší žáci 1+7 Dorost Muži „A“ Muži „B“ Staří páni
Základní informace Včera Dnes Zítra Dění kolem areálu
Turnaj složek 2013 Turnaj složek 2012 Turnaj složek 2011 Turnaj složek 2010 Turnaj složek 2009 Turnaj složek 2008 Turnaj složek 2007 Turnaj složek 2006 Turnaj složek 2004 Zimní turnaj 2007
Dětský den Sběr šrotu Silvestrovský běh Nad kaplicum pod kaplicum Plesy
Podzim 2019 Darkovičky - "A" Stará Bělá - "A" Kravaře - "A" Bolatice - "A" Jakubčovice - "A" Slovan Ostrava - "A" Mokré Lazce - "A" TJMH - TJ Sokol Štěpánkovice 11.8.2019 Noviny
Minižáci Straší žáci 1+7 Dorost Muži „A“
ZavřítVzkaz trenérovi -

Jméno:
Předmět: