Plán tréninků
Plán tréninků
Aktuality Historie Družstva Soupeři Areál Tabulky Sponzoři Fotogalerie Videogalerie Turnaje Členové Kontakty Ostatní akce Kniha hostů Diskuse Hokej Administrace
RSS kanál

TOPlist

Malé Hoštice

ČMFS
Aktuality
Článek pro Hoštický zpravodaj – léto 2012
Přidal: vedoucíPřidáno dne 14. 7. 2012

Strhující závěr

Špatný závěr podzimu a vlažný začátek jara zapříčinil pád našich dospěláckých manšaftů do hlubin fotbalové průměrnosti. Jak je našim dobrým „Jánošikovským zvykem“, rozdávali jsme body kde komu a klesání tabulkou by nestihla zastavit snad ani ruční brzda ve vlaku Českých drah. Naštěstí postupem času přicházela do hry větší kvalita, přečkali jsme těžký los, který nám přihrál hned na úvod jara několik těžkých soupeřů a myšlenky na záchranářské práce byly naštěstí zažehnány. Manšafty v tabulce jako Vřesina a Větřkovice postupně vystřídaly Služovice a Bolatice B. „Béčkový“ manšaft vyztužil svou sestavu několika mladými kvalitními hráči z dorostu a A mužstva. Strhující závěr obou týmů v podobě zisku několika bodů v řadě a velmi slušných výsledků i předvedenou hrou, katapultovali oba týmy do horních pater tabulky. Áčko se nakonec umístilo na místě šestém, s 11 výhrami, 4 remízami a 11 prohrami, celkovým skóre 55:57 a 37 body. Stali jsme se tak třetím nejlépe střílejícím mužstvem, ale zároveň také čtvrtým s nejvíce obdrženými brankami. Nejlepším střelcem a famózním exekutorem pokutových kopů se stal veterán Martin Thiemel. „Béčko“ se umístilo na místě pátém, s 13 výhrami, 3 remízami a 10 prohrami, celkovým skóre 77:60 a 42 body. Také oni skončili na děleném druhém místě, co do počtu nastřílených branek do sítí soupeřů. Nejlepším střelcem B-týmu se stal Richard Blaga s 33 brankami. Z této statistiky je jasně patrné, že máme rezervu v defenzivě, na které bychom měli dále pracovat a tím také dosáhnout ještě lepších výsledků.
Hodnocení dorostu okomentoval sám trenér Roman Grygarčík :
„Po úspěšné části podzimní soutěže, kdy jsme si dali za cíl umístění do pátého místa, tak jsme tento dílčí úkol úspěšně splnili 4. místem se ztrátou jednoho bodu na 2. místo za suverénními Strahovicemi na 1. místě. Na netradičním ukončení v Bruntálu na motokárách dali kluci slib, že udělají maximum pro vylepšení naši pozice v konečné tabulce OS dorostu.
K tomuto cíli byla směřována celá náročná zimní příprava, která byla trochu ovlivněna letošní tuhou zimou. Do této zimní přípravy se taky zapojili naše dvě posily pro jarní část soutěže do záložní a obranné řady mužstva (Němčík L., Pavelka L.). Ještě před samotným začátkem soutěže jsme museli řešit těžkou situaci s náhradním brankářem a dalšími třemi hráči, kteří se rozhodli ukončit činnost v našem mužstvu dorostu. Post druhého brankáře se nám podařilo úspěšně obsadit po vhodném vytipování hráče z kádru mužstva. Po troše diplomacie se podařilo M. Lexu přesvědčit na post brankáře. A nutno dodat, že to byl krok správným směrem, protože postupem času se Martin stal brankářskou jedničkou. Tyhle ztráty hráčů a nemoci jiných zapříčinila to, že jsme první čtyři utkání hráli pouze v jedenácti hráčích. Mužstvo tuto těžkou zkoušku odolnosti a fyzické náročnosti zvládlo na výbornou s bilanci 4-0-0 a skóre 31-4 .
Po této náročné situaci přišla ve střední části soutěže na mužstvo určitý pokles ve výkonnosti. Zde už se projevil nedostatek hráčů, kteří nepodřídili všechny své zájmy fotbalu. Což ovlivnilo některé výsledky mistrovských utkání. V této části soutěže jsme hráli takto 1-1-2 se skóre 8-10 .
Poslední třetina soutěže z těžkých soupeřů se mužstvu opět povedla a ukázala, že toto mužstvo má určitou morální sílu jít za svým cílem. Po tuhém boji s průměrnými Kozmicemi, už mělo mužstvo ve dvou zbývajících utkáních vše na svých kopačkách jít nekompromisně za svým cílem. První na řadu přišli v domácím utkání Bohuslavice což byl prakticky boj o druhé místo v tabulce OS. Toto utkání zvládlo mužstvo jak po taktické, tak po kondiční stránce opět výborně. Na závěr nás už čekal těžký zápas na hřišti v Hněvošicích, které za celou sezónu doma ztratili pouze dva zápasy. Pro mužstvo to znamenalo, že pokud vyhraje, tak se udrží na druhém místě v tabulce OS. Naopak ztráta jediného bodu by znamenala pád až na třetí či čtvrté místo v konečné tabulce OS. Tady musím opět vyzvednout celé mužstvo, že tak složitou situaci a tlak na hráče zvládlo na výbornou. A taky proto tato třetina soutěže dopadla jednoznačně pro nás 3-0-0 se skóre 15-6 .
Takže jaká vlastně byla mistrovská soutěž dorostu v sezóně 2011-2012 ?
Náš „omlazovací“ proces probíhal s viditelnými pokroky a největší podíl na úspěšném působení našeho mužstva dorostu v mistrovské soutěži měla především dlouhodobá solidní výkonost všech hráčů. Mužstvo plnilo plánované herní záměry, produkovalo solidní hru doma, ale i na hřištích svých soupeřů, když většina se zaměřovala nejvíce na silné zabezpečení svých obran a většina z nich hrála jen destruktivní fotbal. V některých utkáních chyběla větší improvizace, hra nebyla vyladěna s hrou našich individualit a velkým nedostatkem bylo útočení hráčů z druhého sledu. Na kombinacích se podílelo převážně málo hráčů (2), chybělo odtahování soupeře a nevyhovovala nám ani „hra na tělo“. Ve většině mistrovských utkání nechyběla hráčům bojovnost, obětavost a cílevědomost. Charakteristické vlastnosti našich hráčů dovolovaly v každém mistrovském utkání podávat z hlediska jejich věkové kategorii maximální sportovní výkony. Jarní část soutěže musíme hodnotit úspěšně, protože se nám podařilo uhrát ještě více bodů než v podzimní části soutěže. Nejlepším jarním střelcem se stal Pavelka Ondřej s 12 brankami. V pozici nejlepšího záložníka a druhého nejlepšího střelce se usadil Němčík Lukáš (10 branek). Nejlepším obráncem, který si svými zkušenostmi a postavou sjednával respekt u soupeřových hráčů, byl Pavelka Lukáš. Jarní statistika vypadá takto: 8-1-2 a se skóre 54-20 .Celková statistika uplynulé sezóny je následující: 15-2-5 se skóre 96-44 , 47 body a +14 body v tabulce pravdy.“ Tolik slova trenéra dorostu.
Starší žáci pokračovali na jaře tam, kde skončili na podzim, a to kvalitním vyrovnaným výkonem. Svými výsledky nenechali nikoho na pochybách, že si zaslouží první místo, které nakonec získali se 14 výhrami, jednou remízou a jednou prohrou, skóre 124:27 a 43 body.
Mini žáci hodnotí svou sezónu za velice úspěšnou, protože stejně jako jejich starší kamarádi, skončili také na prvním místě se 14 výhrami, jednou remízou a 3 prohrami, skóre 98:28 a 43 body.
Čerstvou zprávou je výhra našich starších žáků na turnaji v Oldřišově, kde se poměřili s takovými oddíly jako je Dolní Benešov, Kobeřice,Kravaře nebo Heřmanice. Turnaj byl výborně připraven a naši kluci ukázali oddílům z vyšších soutěží, že i v Hošticích se hraje kvalitní fotbal. Je to odměna za celoroční práci trenéra i samotných hráčů a umístění je obrovským úspěchem.
Minižáci stačili také odehrát do prázdnin jeden turnaj, a to v Hněvošicích. Přes velmi slušné výsledky v základní skupině, nakonec vybojovali pěkné 5.místo.
V nejbližší době nás čeká turnaj „O pohár starosty obce“, který se každoročně koná první srpnovou sobotu. Všechny zájemce prosím o včasnou registraci u Jirky Armlicha, pravidla budou vyvěšeny. Již jsme museli také oddíl zaregistrovat do dalšího soutěžního ročníku, ve kterém nás budou reprezentovat tyto družstva : Muži A,Muži B,Dorost,Starší žáci,Mladší žáci a Mini žáci. Jsme velice rádi, že se nám rozrůstá členská základna mládeže a můžeme navazovat na jejich postupný fotbalový růst. Prosím rodiče všech žákovských družstev, aby nám byli nápomocni při utkáních ať už organizačně, tak se zajištěním dopravy na utkání. Během srpna a září čekáme další malé zájemce o zapojení do tréninků. Více podrobností se dočtete na našich stránkách www.fotbalmh.cz
Sezóna, především díky mládeži, je hodnocena jako velice úspěšná a touto cestou bych rád poděkoval všem trenérům za svůj čas a obětavost, hráčům za reprezentaci oddílu i obce a rodičům žáků za podporu a spolupráci. Stejné poděkování plyne i z úst trenérů směrem k hráčům i rodičům.
Rád bych také poděkoval bývalým i současným členům výboru, především pak Robertu Fussovi, Petru Fussovi,Luboši Biovi, Petru Tamfalovi,Pepovi Neminářovi a dalším. Za posledních deset let se udělal obrovský kus práce, stálo to spoustu hodin, odvedených zcela zdarma pro blaho hoštického fotbalu. Každý, kdo si vezme do ruky staré fotky, pochopí, co za těmito slovy stojí. Byl bych rád, kdybychom v této snaze mohli pokračovat za podpory současných i bývalých hráčů, fanoušků i rodičů dětí. Vychovávat další generaci fotbalistů, zhodnocovat základnu sportovního oddílu a de facto i majetek obce je dle mého názoru ta správná cesta vpřed nejen v rámci sportu, ale i k nalezení lepších vzájemných vztahů na hřišti i mimo něj. Vytvořme komunitu, která je hrdá na svoji práci, která je hrdá na své malé i velké reprezentanty v červenobílých dresech. Já už na ně hrdý jsem. Buďme tým.Buďme Slavia.

Za fotbalovou obec hoštickou Lukáš Vaněk    


Předchozí aktuality
14. 7. 2012 - EURO 2012 pohledem fanouška
14. 7. 2012 - Konečné tabulky soutěžního ročníku 2011 - 2013
14. 7. 2012 - Napsali o nás...
24. 5. 2012 - Napsali o nás...
18. 5. 2012 - Napsali o nás...

Zobrazit všechny aktuality
[ www.fotbalmh.cz ]
mini-mh.webnode.cz Mini žáci Starší žáci 1+7 Dorost Muži „A“ Muži „B“ Staří páni
Základní informace Včera Dnes Zítra Dění kolem areálu
Turnaj složek 2013 Turnaj složek 2012 Turnaj složek 2011 Turnaj složek 2010 Turnaj složek 2009 Turnaj složek 2008 Turnaj složek 2007 Turnaj složek 2006 Turnaj složek 2004 Zimní turnaj 2007
Dětský den Sběr šrotu Silvestrovský běh Nad kaplicum pod kaplicum Plesy
Jakubčovice - "A" Slovan Ostrava - "A" Mokré Lazce - "A" TJMH - TJ Sokol Štěpánkovice 11.8.2019 Noviny Chlebičov 2019 Permice První trénink Kylešovice - "A" Vítkov - "A"
Minižáci Straší žáci 1+7 Dorost Muži „A“
ZavřítVzkaz trenérovi -

Jméno:
Předmět: