Plán tréninků
Plán tréninků
Aktuality Historie Družstva Soupeři Areál Tabulky Sponzoři Fotogalerie Videogalerie Turnaje Členové Kontakty Ostatní akce Kniha hostů Diskuse Hokej Administrace
RSS kanál

TOPlist

Malé Hoštice

ČMFS
Aktuality
Napsali o nás...
Přidal: vedoucíPřidáno dne 31. 3. 2013

Region – Za necelý týden se rozhoří boje v nižších fotbalových soutěžích a výjimkou nebude ani okresní přebor, jehož jarní část sezony nabídne pořádné drama. O postup si to totiž rozdá hned několik týmů v čele se Šilheřovicemi. Napínavou zápletku slibuje i opačný pól tabulky, kde se bude bojovat o přežití v soutěži. Pojďme si přiblížit situaci v soutěži před začátkem druhé poloviny letošního ročníku.
Kdo jede na postup? Šilheřovice a spol.
Nejlepší výchozí pozici směrem k postupu do I.B třídy má právě letní odpadlík z této soutěže – Šilheřovice. Ty mají na výsluní okresního přeboru dvoubodový náskok před opavskou Slavií. Změn v šilheřovickém kádru ale mnoho není. Přišel pouze talentovaný levý obránce Ladislav Novotný z týmu Ostrava-Jih.
„Jinak zůstáváme prakticky ve stejném složení," dodal vedoucí šilheřovického mužstva Jiří Smolka a pokračoval: „Návrat do I.B třídy by byl krásný, nicméně se musíme soustředit na zápasy před sebou." Pohromadě a beze změn udržela kádr i opavská Slavia. V posledním přípravném utkání s účastníkem I.B třídy, Klimkovicemi (3:3), se jí však zranili dva hráči. „Gólman Fišer dostal koňara a věřím, že bude brzy v pořádku. Tomáš Otýpka si poranil kotník, se kterým má dlouhodobé problémy. Uvidíme, zda bude do jara fit," uvedl trenér Slavie Opava Jan Mařádek.
Třetím vzadu jsou Malé Hoštice se ztrátou čtyř bodů na čelo tabulky. Nečeká je ale zrovna jednoduché jaro. Z hostování se sice vrátili krajní beci Erik Klinger (Kylešovice) a Miroslav Kara (Otice), jenže Malohoštičtí sčítají také ztráty. „Kylešovice k nám nechtějí pustit Michala Anděla, zdravotní potíže má kapitán Martin Thiemel, uvidíme, jak mu bude držet koleno. Postrádat budeme i Lukáše Kaniu, který jde na operaci s kýlou, a dlouhodobě zraněný je Martin Staníček, jenž má zpřetrhané vazy," vypočítával smutně kouč Malých Hoštic Martin Greipel. „I přesto bychom ale rádi zůstali na špici a potrápili Šilheřovice se Slavií na vrchu tabulky," doplnil odhodlaně Martin Greipel.
Čtvrtá je rezerva Pusté Polomi. Nováček soutěže, který postoupil z áčkové skupiny III. třídy, si v letošní sezoně vede velice dobře. Pustopolomské béčko by se nebránilo ani případnému postupu. „Nastupují za nás odchovanci, což je podle mého správné. Hráči z áčka nás doplňují sporadicky," řekl trenér Rostislav Halška a dodal: „Uvidíme, jak se nám bude vést v jarní části sezony. Necháme to osudu, ale bránit se postupu nebudeme."
Teoretickou, i když minimální šanci na postup mají i páté Žimrovice s třiadvaceti body.
Teplá místa ve středu tabulky
Pozice, ze kterých se těžko útočí na špici tabulky, ale záchrana soutěže je relativně blízko. Tak nějak by se dal charakterizovat klidný střed tabulky. Šestou příčku okupují Stěbořičtí a ti už do hry o postup nezasáhnou takřka určitě. Výhodou Stěbořic může být fakt, že mužstvo zůstalo pohromadě. Vytyčeným cílem je záchrana. „Nikdo nikam neodešel, změny v kádru nemáme. Pouze se nám po zranění vrací Krupa. Chtěli bychom zůstat ve středu tabulky. K záchraně by nám mohlo stačit takových deset nebo jedenáct bodů," kalkuloval stěbořický stratég Erich Říčný.
S jednobodovým mankem tabulku půlí Velké Heraltice, následují Hněvošice a deváté místo drží litultovická družina. Ta o minulém víkendu sehrála zajímavou generálku s Dolními Životicemi. Ve vyhecovaném zápase Litultovice prohrávaly už 2:5, byly proti nim odpískány dvě penalty, ale hosté dohrávali v závěru v deseti a Litultovičtí zápas otočili a zvítězili hokejově 6:5. Desáté je béčko Dolního Benešova se ziskem patnácti bodů.
Boj o přežití: černý Petr v rukou Budišova
Poněkud překvapivě až na jedenáctém místě skončila po podzimu rezerva Bolatic. „Mužstvo ostaršujeme, protože několik mladých se na to vyprdlo. Slibovali, ale nechodili. Petra Bočka staršího jsme vytáhli na stopera. Pokračovat bude i náš železný dědek Jenda Vehovský," pousmál se bolatický trenér Jiří Šula. „Přestupový lístek na hostování do konce jara donesl i Víťa Baránek, ale má toho v Baníku nyní hodně," dodal Jiří Šula.
Jednoznačným cílem pro jaro je záchrana. „Uvidíme, jak se k tomu někteří postaví, protože příprava neproběhla kvůli tréninkové docházce podle mých představ. Někteří se na zimní přípravě vůbec neobjevili, což bylo samozřejmě způsobeno i zdravotními problémy. Věřím však, že se tým dá dohromady a zachráníme se. Bude to ale těžké, protože i z áčka dost hráčů odešlo, a případné doplnění tak nebude nijak valné," doplnil lodivod Bolatic.
Dvanáctý je další nováček soutěže z Vávrovic, který se vrátil do okresního přeboru po více než osmi letech, a také změny ve vávrovickém kádru jsou spíše kosmetické. „Soupiska se změnila nepatrně. Snažili jsme se získat čtyři nové hráče, ale kluci z toho odcouvali," pokrčil rameny Jakub Morbitzer, šéf vávrovické lavičky. Na půlroční zkoušku přišel do Vávrovic mladý brankář Matěj Hrbáč, opavský odchovanec, jenž naposledy působil v Oldřišově. V přípravě zaujal i Jan Olbrich z béčka a zapojil se i vávrovický srdcař David Galvas. Na podzim dostával šanci také David Hanel, ale jeho služeb by měl stále využívat primárně dorost.
„Naším cílem je jednoznačně záchrana, zdokonalení obranné fáze a hlavně proměňování šancí," řekl Jakub Morbitzer.
Pouhých osm bodů nasbíraly předposlední Služovice pod vedením trenéra Davida Křempka. Navíc na jaře nebude pokračovat v jejich dresu tvůrce hry a mozek týmu Jiří Míška, který se rozhodl s fotbalem skončit. „Do béčka se ještě přesunul Vladan Ciminga. Kádr jinak zůstal stejný a na jaře nás čeká těžký boj o záchranu," uvědomoval si služovický David Křempek.
Soutěž uzavírá Budišov nad Budišovkou, který má na svém kontě ještě o bod méně než jeho konkurent ze Služovic. Ani budišovský kádr ale mnoho změn nedoznal. „Z hostování ve Štítině se vrátil Lukáš Marek, jinak je mužstvo stejné. Pro záchranu však uděláme maximum," zakončil kouč Budišova Libor Fluss, jehož mužstvo o minulém víkendu remizovalo v přípravném utkání s béčkem Pusté Polomi 1:1.
Sečteno a podtrženo, čeká nás velmi zajímavá a dramatická jarní polovina soutěže.


Předchozí aktuality
27. 3. 2013 - I DALŠÍ KOLO ODLOŽENO!!
23. 3. 2013 - Co napsali o našich sousedech..........
23. 3. 2013 - Co napsali o našich sousedech..........
23. 3. 2013 - Zrušení kola
21. 2. 2013 - Přípravná utkání Dorostu.

Zobrazit všechny aktuality
[ www.fotbalmh.cz ]
mini-mh.webnode.cz Mini žáci Starší žáci 1+7 Dorost Muži „A“ Muži „B“ Staří páni
Základní informace Včera Dnes Zítra Dění kolem areálu
Turnaj složek 2013 Turnaj složek 2012 Turnaj složek 2011 Turnaj složek 2010 Turnaj složek 2009 Turnaj složek 2008 Turnaj složek 2007 Turnaj složek 2006 Turnaj složek 2004 Zimní turnaj 2007
Dětský den Sběr šrotu Silvestrovský běh Nad kaplicum pod kaplicum Plesy
Jakubčovice - "A" Slovan Ostrava - "A" Mokré Lazce - "A" TJMH - TJ Sokol Štěpánkovice 11.8.2019 Noviny Chlebičov 2019 Permice První trénink Kylešovice - "A" Vítkov - "A"
Minižáci Straší žáci 1+7 Dorost Muži „A“
ZavřítVzkaz trenérovi -

Jméno:
Předmět: