Plán tréninků
Plán tréninků
Aktuality Historie Družstva Soupeři Areál Tabulky Sponzoři Fotogalerie Videogalerie Turnaje Členové Kontakty Ostatní akce Kniha hostů Diskuse Hokej Administrace
RSS kanál

TOPlist

Malé Hoštice

ČMFS
Aktuality
Článek pro Malohoštický zpravodaj - léto 2010
Přidal: vedoucíPřidáno dne 16. 7. 2010

Podivná jarní sezóna
„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným…“,říká klasik v jednom kultovním českém filmu a takto by se dala charakterizovat i jarní část soutěžní fotbalové sezóny.
Úvod jara přitom nevypadal špatně, jednotlivá mužstva se činila a výsledky dávaly naději na pokojný průběh sezóny. Vše zhatil vlahý májový deštík, který se změnil ve vytrvalý déšť doprovázející vzpomínky na Noemovu archu. A skutečně – již po pár dnech byl náš areál nemilosrdně zaplaven přívalem nekonečných srážek. Jen díky obětavosti našeho správce Jirky Armlicha a  ochoty místních dobrovolných hasičů, se nám podařilo průběžně odčerpávat přebytečnou vodu do kanalizace a zabránit tak nevratným škodám v podobě zničeného trávníku na hlavní hrací ploše. To vše, téměř s přesností na den se dařilo, než nás dorazily přívalové srážky počátkem června. Přeplněné koryto potoka  nestačilo odvádět všechnu nahromaděnou vodu, která se dostala do sportovního areálu. V některých místech hřiště bylo víc jak 30 cm vody! Po velikém úsilí se podařilo hřiště zprovoznit až 11.června. Tyto události řádně zamíchaly hracími kartami. Mnoho utkání se muselo přeložit do náhradních termínů, případně odehrát na hřištích soupeřů. Pokojné valčíkové tempo se změnilo na závod o čas. Všechny dohrávky utkání museli být směrovány tak, abychom neprotáhli závěr sezóny. Nebyli jsme zdaleka jedinými, kdo měl starosti s odloženými zápasy, ale odehrát nám zbývalo daleko nejvíce. Všechna utkání byla nakonec šťastně dohrána stylem anglické Premier league neděle – středa - neděle.
Mini žáci doháněli jarní výpadek závratnou rychlostí na konci sezóny a trošku si pohoršili podzimní 3.místo a nakonec skončili, i s přispěním těch nejmladších , na pěkném 5.místě s 35 body.
Starší žáci po podzimním 2.místu, kdy je na trenérském postu podržel Standa Konetzný v jarní části ještě přidali a za přispění Lumíra Pospěcha dokázali vybojovat 1.příčku se sedmnácti výhrami, jednou remízou a dvěma prohrami.Celkové skóre 140:28 a 52 bodů dává důkaz velmi produktivního útoku a kvalitní obrany. Stali se tak přeborníky okresní soutěže.
Dorost započal svou dráhu v okresním přeboru velmi slibně a po podzimní části se držel na 3.místě. Díky odloženým zápasům v jarní části a zraněním několika hráčů došlo ke ztrátě koncentrace a vůle poprat se o přední umístění až do konce.Poslední zápasy se odehrály se staršími žáky v základní sestavě a nutno říci, že  se rozhodně neztratili. 4. místo je proto výborným výsledkem.
Muži začali své jarní klání v Žimrovicích a dle nasazení bylo vidět, že je u mužstva výborná nálada a chuť hrát líbivý fotbal. Slabší chvilku si vybrali v Litultovicích, kde na silně podmáčeném terénu nakonec remizovali 3:3.
Za zmínku také stojí výhra nad Hněvošicemi, které kralovali po podzimu na 1.místě. Pak nastala ona již zmiňovaná neplánovaná téměř měsíční pauza, po které na mužstvo čekal obávaný Budišov. I přes průběžný stav 2:0 pro domácí dokázali muži zápas otočit a nakonec zvítězit 2:3. Bylo to snad poprvé,kdy se podařilo z Budišova odvézt všechny body. Dalším výjimečným zápasem bylo utkání s Oticemi – aspirantem na postup,který nakonec skončil 1:1 nebo zápas se Služovicemi 2:2.
Po jarní části nakonec skončilo mužstvo mužů na 6.místě, s jedenácti výhrami, osmi remízami a sedmi prohrami. Skóre 63:50 a 41 bodů. Jako již tradičně, jarní část byla poněkud méně úspěšnější než podzimní, ale to hlavně díky suveréně nejvíce odehraným zápasům s remízou.
V současné době všichni fotbalisté,trenéři,asistenti či vedoucí oddílů již spravedlivě odpočívají po náročné sezóně. Opět bych chtěl všem poděkovat za reprezentaci oddílu i naší obce, za obětavost a čas, který na hřišti strávili.
A ještě jedna prosba – na všechny, kdo by měl zájem pomoci s vedením Minižáčků a dorostu. Potřebujeme posílit jednotlivé realizační týmy a proto apeluji na rodiče, fandy, bývalé hráče, kteří jsou ochotni pro malohoštický fotbal něco udělat.
Děkuji všem za podporu našeho oddílu v uplynulém soutěžním ročníku.


Předchozí aktuality
12. 6. 2010 - Všechny náhradní termíny
4. 6. 2010 - Pozor!!! Změna hřiště !!!
29. 5. 2010 - Další změny termínů
18. 5. 2010 - Další aktuální zprávy v termínech utkání
15. 5. 2010 - Změny termínu některých utkání

Zobrazit všechny aktuality
[ www.fotbalmh.cz ]
mini-mh.webnode.cz Mini žáci Starší žáci 1+7 Dorost Muži „A“ Muži „B“ Staří páni
Základní informace Včera Dnes Zítra Dění kolem areálu
Turnaj složek 2013 Turnaj složek 2012 Turnaj složek 2011 Turnaj složek 2010 Turnaj složek 2009 Turnaj složek 2008 Turnaj složek 2007 Turnaj složek 2006 Turnaj složek 2004 Zimní turnaj 2007
Dětský den Sběr šrotu Silvestrovský běh Nad kaplicum pod kaplicum Plesy
Kravaře - "A" Bolatice - "A" Jakubčovice - "A" Slovan Ostrava - "A" Mokré Lazce - "A" TJMH - TJ Sokol Štěpánkovice 11.8.2019 Noviny Chlebičov 2019 Permice První trénink
Minižáci Straší žáci 1+7 Dorost Muži „A“
ZavřítVzkaz trenérovi -

Jméno:
Předmět: