Plán tréninků
Plán tréninků
Aktuality Historie Družstva Soupeři Areál Tabulky Sponzoři Fotogalerie Videogalerie Turnaje Členové Kontakty Ostatní akce Kniha hostů Diskuse Hokej Administrace
RSS kanál

TOPlist

Malé Hoštice

ČMFS
Muži „A“

Opavský-Deník reportáž.
Přidáno dne 27. 6. 2017Vzkaz trenérovi
Malé Hoštice slaví postup, kouč Grygarčík půjde na blond

Loni malohoštická Slavia slavila devadesáté výročí od svého vzniku a letos si nadělila historický postup z okresního přeboru do I.B třídy.

Malé Hoštice v nyní už minulé sezoně okresního přeboru zpečetily historický postup do I.B třídy.Foto: archiv Slavie Malé Hoštice

V Malých Hošticích se slaví snad už třetí týden v kuse.

Fotbalisté jsou pro místní občany hrdinové. Tým, který by na podzim tipoval na vítězství v soutěži možná jenom blázen, se na jaře vzepjal k neuvěřitelným výkonům a i díky šňůře jedenácti zápasů po sobě dokázal změnit ligovou příslušnost.

„Po podzimní části byly karty rozdány jasně. Na vedoucí Hradec nad Moravicí jsme ztráceli osm bodů. Nějak se čekalo, že si to o postup rozdá právě Hradec, Budišov nad Budišovkou a Stěbořice. Ve druhé polovině sezony jsme se však neskutečně chytli a dotáhli to do vítězného konce," komentoval šťastný trenér Malých Hoštic Roman Grygarčík, jenž vede mužstvo už tři roky, předtím se mu povedlo postoupit i s místním dorostem.
HISTORICKÝ ÚSPĚCH

V jednadevadesátileté historii se tak Slavia dotkla největšího úspěchu. Vítězství v okresu si zajistila kolo před koncem na hřišti Litultovic, kde vyhrála 2:1. Šlágr posledního kola s největším sokem z Hradce tak už nic neřešil. Hoštice sice prohrály, ale i tak v tabulce skončily o bod výše než jejich hradecký sok.

„Teď už ze mě nadšení trochu opadlo, ale musím říct, že bezprostředně potom, co jsme to v Litultovicích zpečetili, se mě zmocnilo velké štěstí. Byly tam sice negativní ohlasy z některých jiných klubů, ale osobně si myslím, že náš postup byl spravedlivý a zaslouženě jsme ho vybojovali.

Oslavy už pomalu pomíjejí a my se můžeme dívat směrem do dalšího ročníku I. B třídy, kterou si zahrajeme vůbec poprvé," hodnotil vedoucí malohoštického áčka Stanislav Fiala.
UŽ VYHLÍŽÍ KADEŘNÍKA

Druhá polovina sezony okresního přeboru se neobešla bez sázek. Čím blíž měla Slavia k postupu, tím se jejich četnost stupňovala. Nakonec došlo i na tu osudovou. „Klukům jsem řekl, že jestli postoupíme, nechám se nabarvit na blond," přiznal kouč Hoštic.

A kdo Romana Grygarčíka zná, jistě si dokáže představit, že půjde o výrazný zásah do jeho vizáže. „Ke kadeřníkovi se už pomalu chystám. Je ale přede mnou dovolená, proto zkouším kluky přemluvit, že bych se k němu vydal, až se vrátím. Někdy v půli července," smál se kormidelník nejlepšího týmu okresního přeboru v nedávno skončené sezoně.
FANOUŠCI BYLI SKVĚLÍ

Jeho mužstvo bude mít ve vyšší soutěži co nabídnout. Spoléhat se totiž může na vynikající fanoušky. Byť se totiž jedná „pouze" o okres, doráželi na zápasy Slavie v hojném počtu, a to také ven. V Malých Hošticích nejsou vlajky, transparenty, bubny či pyrotechnika ničím neobvyklým.

„Mohli jsme se pyšnit největší návštěvností v okresním přeboru. Fandili nám tak usilovně, že mnohdy byli naším dvanáctým hráčem na hřišti. Po postupu jsme se často setkávali s tím, že nám na ulici pořád někdo gratuloval. Byl to opravdu skvělý pocit. Děkujeme za jejich podporu," poznamenal Roman Grygarčík, který v této městské části Opavy také žije.
ZVLÁDLI I TĚŽKÉ MOMENTY

Malé Hoštice v minulých letech sahaly po I.B třídě už několikrát. Nejednou se staly podzimním mistrem, ale na jaře se výkony zhoršily a následoval sešup tabulkou dolů. Obzvlášť po minulém ročníku by letos takový úspěch čekal málokdo.

„Loni na jaře jsme měli zraněných sedm nebo osm hráčů základní sestavy a zachránili jsme se až dvě kola před koncem. Něco podobného jsem snad ještě nezažil. Za tu dobu, co jsem u mužstva, nám až kromě uplynulé sezony však jara vycházela. Vždycky jsme hráli lépe než na podzim," posunul se dále malohoštický trenéra a na závěr dodal:

„Velmi nám pomohl zimní návrat útočníka Dominika Klingra z Dolního Benešova. V utkání s Vřesinou v závěru jarní části se sice zranil, ale v útoku byl velmi platný. Zvládali jsme i těžké momenty. Snad pětkrát jsme otočili zápas, v němž jsme prohrávali."

Autor: Petr Dušek
Zdroj: Deník.cz
Galerie

[ www.fotbalmh.cz ]
mini-mh.webnode.cz Mini žáci Starší žáci 1+7 Dorost Muži „A“ Muži „B“ Staří páni
Základní informace Včera Dnes Zítra Dění kolem areálu
Turnaj složek 2013 Turnaj složek 2012 Turnaj složek 2011 Turnaj složek 2010 Turnaj složek 2009 Turnaj složek 2008 Turnaj složek 2007 Turnaj složek 2006 Turnaj složek 2004 Zimní turnaj 2007
Dětský den Sběr šrotu Silvestrovský běh Nad kaplicum pod kaplicum Plesy
Jindřichov - "A", 3.6.2023 Budišov - "A", 21.5.2023 Slavia Opava - "A", 6.5.2023 Velké Heraltice - "A", 29.10.2022 SO Bruntál "B" - "A", 10.9.2022 Stará Bělá - "A", 30.10.2021 Zlatníky - "A", 24.10.2021 Bolatice - "A", 10.10.2021 Darkovičky - "A", 25.9.2021 Ludgeřovice - "A", 12.9.2021
Minižáci Straší žáci 1+7 Dorost Muži „A“
ZavřítVzkaz trenérovi -

Jméno:
Předmět: